Κυριακή 29 Οκτωβρίου 2023

Κρόνος Αγρινίου-Α.Ε. Καναλακίου 62-50: Ο Κρόνος Αγρινίου υποχρέωσε στην πρώτη ήττα την Α.Ε. Καναλακίου

Ο Κρόνος Αγρινίου φαίνεται ότι δεν "αστειεύεται" καθώς κατάφερε να υποτάξει την Α.Ε. Καναλακίου με 62-50 σήμερα το απόγευμα στην έδρα του αναγκάζοντάς την να γνωρίσει την πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Η ομάδα του coach Παπαθανασόπουλου είχε τον πρώτο λόγο στο ξεκίνημα προηγούμενη με 21-17 στο 10΄ κλείνοντας το ημίχρονο στο 35-29.

Οι Πρεβεζιάνοι ισοφάρισαν με επιμέρους 7-1 σε 36-36 στο τρίτο δεκάλεπτο όμως ο Κρόνος δεν πτοήθηκε και με σερί 7-0 βρέθηκε στο 43-36 στο 30΄. Οι γηπεδούχοι έβαλαν μεγάλα σουτ μέχρι και το φινάλε με την Α.Ε. Καναλακίου να είναι άστοχη στην αντίπερα όχθη και το τελικό 62-50 να φέρνει πλέον τις δύο ομάδες με το ίδιο ρεκόρ, δηλαδή 2-1.

Τα δεκάλεπτα: 21-17, 35-29, 43-36, 62-50

Διαιτητές: Λιότσος-Διαμαντής

Κρόνος Αγρινίου (Παπαθανασόπουλος):  Κόκκιος 14(3), Παπαθανασόπουλος Δ. 10, Παπαθανασόπουλος Αλ., Πάγια 2, Μαυροφρύδης, Παπαθανασόπουλος Ι. 17(3), Θεοδωρακάκος, Κρέλιας, Κατερινόπουλος 13(3), Μπουρνάζος Σ., Γκρίζης, Τσέπας Κ. 6(2)

Α.Ε. Καναλακίου (Κοσμάς): Πανου 6, Ζολωτας 9, Γείτονας 2, Καραγιάννης 14, Τάσσος 5(1) Δούβλης 4, Παπαζυγούρας 10, Τσεκούρας