Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2022

Άρης-Ioannina WBC 71-34: Αναμενόμενη ήττα από τον πανίσχυρο Άρη για το Ioannina WBC

Φυσιολογική ήττα από τον πανίσχυρο Άρη με σκορ 71-34 γνώρισε σήμερα το μεσημέρι στο Nick Galis Hall το Ioannina WBC.

Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο μπόρεσαν να μείνουν κοντά στο σκορ οι φιλοξενούμενες (13-10 στο 10΄) καθώς στη συνέχεια οι "κιτρινόμαυρες" ήταν καταιγιστικές κλείνοντας το ημίχρονο στο 40-17.

Κάπως έτσι κύλησε και το τρίτο δεκάλεπτο με το 60-19 στο 30΄ να έχει δώσει ουσιαστικά το ροζ φύλλο στις Θεσσαλονικείς και το τελικό 71-34 να φέρνει την 4η ήττα του Ioannina WBC.

Την επόμενη Κυριακή η ομάδα του Βαγγέλη Αυγερινού θα αγωνιστεί ξανά στη συμπρωτεύουσα κόντρα στον Απόλλωνα Καλαμαριάς. Στο 4-4 το ρεκόρ της γιαννιώτικης ομάδας στο φινάλε του 1ου γύρου.

Τα δεκάλεπτα: 13-10, 40-17, 60-19, 71-34

Διαιτητές: Λυτροσυγκούνης-Κουρόγλου

Αρης (Συρόπουλος-Τσαμπούρη): Εφραιμίδου, Καρβουνιάδου 4, Κυρπιζλίδου 2, Τζημορώτα 6, Τσιαρσιώτη, Κουμαντσιώτου 5, Παρακεντέ 3(1), Δροσούνη 12, Γκατζιώνη 2, Νάστου 23(2), Μιχαηλίδου 6(1), Ιγγλέζου 8.

Ioannina WBC (Αυγερινός): Ξανθοπούλου 8(1), Γιωτίτσα, Μάντζιου Ε, Μπαρτζώκα 4, Τσακτσίρα 6, Βρασταμηνού 1, Δημητριάδου 2, Παπαδιά 2, Φαγογένη 3, Παπαδοπούλου 4, Μάντζιου Δ., Πανούτσου 4