Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2022

Αίας Άρτας-Παναιτωλικός 80-32: "Ξέσπασμα" από τον Αίαντα Άρτας και εύκολη νίκη

Σαρωτικός ήταν ο Αίας Άρτας σήμερα το απόγευμα στην έδρα του "ξεσπώντας" με 80-32 στον Παναιτωλικό και βάζοντας τέλος στο σερί των 2 ηττών.

Ζήκος με 20 πόντους, Μπούγιας με 15 και Ζολώτας με 13 οι καλύτεροι των νικητών. Από τον Παναιτωλικό ο Κάκκος είχε 17.

Παρά το πολύ χαμηλό σκορ της πρώτης περιόδου (9-6 στο 10΄) ο Αίας βρήκε ρυθμό στη συνέχεια καταφέρνοντας μέχρι και το ημίχρονο να ξεφύγει με 19 πόντους έχοντας σημειώσει 30 στην επίθεση στο δεύτερο δεκάλεπτο (39-20 στο 20΄).

Παράσταση για ένα ρόλο η συνέχεια του αγώνα με τη διαφορά να ξεφεύγει (54-27 στο 30΄) και τον Αίαντα να φτάνει στην εύκολη επικράτηση με 80-32.

Τα δεκάλεπτα: 9-6, 39-20, 54-27, 80-32

Διαιτητές: Γεροδήμος-Ντίσιος

Αίας Άρτας: Βαρδής 3, Αποστολάκης 7(1), Φορτοτήρας, Μπούγιας 15(2), Λιάρος, Παπαδημητρίου 6, Ζήκος 20, Παπαρούνης 9(3), Καρανίκας 7, Ζολώτας 13

Παναιτωλικός (Καρβούνης): Ντάλλας 3(1), Κάκκος Γ. 17(4), Καλαμπαλίκης 5, Κοτσώνης 7, Διαμαντόπουλος, Τσώλης, Γεωργούλας