Δευτέρα 14 Φεβρουαρίου 2022

ΑΓΣI WBC-Α.Ο. Σχερία 50-36: Νικηφόρα πρεμιέρα στην επανεμφάνισή του

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο ΑΓΣΙ WBC στο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΒΔΕ επικρατώντας χθες το μεσημέρι με σκορ 50-36 του Α.Ο. Σχερία στην επανεμφάνιση του γυναικείου τμήματος.

O coach Σιαμέτης πήρε πολλά από τις περισσότερες παίκτριες του με την Τρυφωνίδου να ξεχωρίζει έχοντας 12 πόντους.

Από την αρχή του αγώνα οι γηπεδούχες ήταν πολύ συγκεντρωμένες σε αυτά που ήθελε ο προπονητής τους καταφέρνοντας να έχουν διψήφιο προβάδισμα ήδη από το 10΄ με 19-7. Ο ΑΓΣΙ WBC συνέχισε να έχει σταθερά τα ηνία στο σκορ με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο 28-19.

Η τρίτη περίοδος ήταν ένα κομμάτι στο οποίο ο ρυθμός επιθετικά έπεσε χωρίς πάντως η γιαννιώτικη ομάδα να απολέσει το προβάδισμά της (35-28 στο 30΄) με τα κορίτσια του Γιώργου Σιαμέτη να ανεβάζουν στροφές στο τέλος φτάνοντας στο ροζ φύλλο με 50-36.

Τα δεκάλεπτα: 19-7, 28-19, 35-28, 50-36

Διαιτητές: Κληματάς-Θώμος Ν.

ΑΓΣΙ WBC (Σιαμέτης-Ντιναλέξης): Μπεκρή, Ζιούρη, Τρυφωνίδου 12(3), Βλάχβεη 5(1), Παππά 5(1), Θεοδώρου 8(1), Μπουκουβάλα 6, Τσίπη 6(2), Κακαράντζα 8(2), Γιαλαμά

φωτο: AGSI WBC (Facebook)