Κυριακή 20 Φεβρουαρίου 2022

Καναλάκι-Γ.Σ. Σοφάδων 62-69: Δεν έφτανε ο εξαιρετικός Πάνου για το Καναλάκι

Εντός έδρας ήττα για το Καναλάκι από τους Σοφάδες με σκορ 69-62 σήμερα το απόγευμα στο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Ότι μπορούσε έκανε ο Σπύρος Πάνου έχοντας 27 πόντους με τους Διονύση Κακιούζη και Γιάννη Ροντογιάννη να προσθέτουν από 11 πόντους. Μοσόρας με 27 έκανε τη μεγαλύτερη ζημιά στην άμυνα της ομάδας του Λευτέρη Τζομάκα και 14 ο Ζωιτσάκος.

Ντέρμπι το παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ στο 10΄ να είναι ισόπαλο με 14-14, όμως στη δεύτερη περίοδο οι Σοφάδες επέβαλαν το ρυθμό τους κλείνοντας το ημίχρονο στο 36-26.

Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι συνέχιζαν να έχουν τον πρώτο λόγο με το σκορ στο 30΄ να είναι στο 51-41. Το Καναλάκι προσπάθησε να αντιστρέψει το σκηνικό όμως τελικά γνώρισε την ήττα με 69-62.

Τα δεκάλεπτα: 14-14, 26-36, 41-51, 62-69

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Λιαρωμάτης

Καναλάκι (Τζομάκας): Σουμπασάι, Ματσάγγας 2, Οικονομίδης, Κασκάνης 5(1), Σταύρου, Χρήστου 2, Ροντογιάννης 11(1), Κακιούζης 11(1), Δάσκαλος 4, Πάνου 27(2)

Γ.Σ. Σοφάδων (Παππάς): Μοσόρας 27, Δαουλάρης 6(2), Κυριακόπουλος 4, Ζωιτσάκος Χρ. 14, Παπαϊωάννου 9, Σιαμέτης, Ζωιτσάκος Τρ., Αναγνωστόπουλος 6(2), Μουταρέλος, Ντασιώτης, Δίκαρος 3