Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2021

Καναλάκι-Γ.Σ. Αλμυρού 55-76: Τέλος στο νικηφόρο σερί του Καναλακίου έδωσε ο Αλμυρός

Τέλος στο νικηφόρο σερί των 2 παιχνιδιών του Καναλακίου έδωσε ο Αλμυρός σήμερα το απόγευμα στο ΔΑΚ Καναλακίου με 76-55.

Οι 21 πόντοι του Κακιούζη δεν ήταν αρκετοί για την ομάδα της Πρέβεζας. 24 σημείωσε ο Πολίτης, 23 Ο Παπούλιας και 18 ο Τάσσος για τους Θεσσαλούς που έφτασαν τις 5 σερί νίκες.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα +3 στο τέλος της πρώτης περιόδου (16-13), οι οποίοι διατηρούσαν μικρό προβάδισμα 4 πόντων στο ημίχρονο με 34-30.

Στην τρίτη περίοδο άρχισε να ξεφεύγει το παιχνίδι από το Καναλάκι καθώς οι παίκτες του coach Νάνη με επιμέρους 24-14 έχτισαν διαφορά 14 πόντων στο 30΄ (58-44). Τελικό σκορ 76-55 με τον Γ.Σ. Αλμυρού να φτάνει στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 13-16, 30-34, 44-58, 55-76

Διαιτητές: Μακρόπουλος-Πλέγας

Καναλάκι (Τζομάκας): Σουμπασάι, Ματσάγγας 4(1), Ροντογιάννης 6, Κασκάνης 7, Μακρής, Χρήστου 2, Μπαρτζώκας, Κακιούζης 21(4), Δάσκαλος 7(1), Πάνου 8

Γ.Σ. Αλμυρού (Νάνης): Κοντοστάθης 9, Μυλωνάς, Μαμούρας, Παπούλιας 23, Ξηρομερήσιος, Μασούρας, Καρπέτης, Χασιώτης 2, Πολίτης 24(3), Γώγουλας, Τάσσος 18