Κυριακή 24 Μαρτίου 2019

Τρίτη διαδοχική ήττα στον Παλαμά για τον ΑΓΣΙ!

Σε κακό φεγγάρι βρίσκεται η ομάδα του Σοφοκλή Τσουκανέλη το τελευταίο διάστημα, αφού στον Παλαμά γνώρισε την τρίτη διαδοχική ήττα από τους Τιτάνες με σκορ 76-72.
Ο ΑΓΣΙ πλήρωσε ουσιαστικά το κακό τρίτο δεκάλεπτο όπου οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο 30΄ να προηγηθούν με εννιά πόντους (58-49). Κορυφαίος ο Θυμνιός με 17, με τους Ζαμπέτη και Πουρνάρα να προσθέτουν από 11. Μεγάλη η απουσία τους Χρύση για τους Γιαννιώτες, με τον Κώο forward να μην αγωνίζεται εξαιτίας του διαστρέμματος που υπέστη στο παιχνίδι με τον Πρωτέα Γρεβενών.

19-15 προηγήθηκαν οι Τιτάνες στο πρώτο δεκάλεπτο, συντηρώντας τη διαφορά των τεσσάρων πόντων στο ημίχρονο (37-33). Η τρίτη περίοδος ήταν το κακό κομμάτι του αγώνα για τον ΑΓΣΙ, με τους γηπεδούχους με επιμέρους 21-16 να ανοίγουν τη διαφορά κοντά στους δέκα (58-49). Οι φιλοξενούμενοι πάλεψαν για το comeback, όμως το 23-18 υπέρ τους στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν ήταν αρκετό, γνωρίζοντας την ήττα. 13-6 πλέον το ρεκόρ για τον ΑΓΣΙ που την επόμενη αγωνιστική έχει το ρεπό του.

Τα δεκάλεπτα: 19-15, 37-33, 58-49, 76-72

Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Δέλλας

ΑΓΣΙ (Τσουκανέλης-Τσαμπαλάς): Καννής 3(1), Ζαμπέτης 11(1), Σαχπατζίδης 7(1), Αντωνίου 5(1), Πουρνάρας 11, Μάκης 2, Παπανικολάου 7, Θυμνιός 17(1), Φίλιος 5, Θώδης 4