Κυριακή 24 Μαρτίου 2019

Σαν σε προπόνηση το 4/4 το IBC (U 21)!

Σαρωτική σε ένα ακόμα φετινό παιχνίδι η ομάδα του Στέφανου Χαντζάρα πέρασε σαν άνεμος από τη Φιλιππιάδα με το τελικό 91-38 να αντικατοπτρίζει απόλυτα τη διαφορά δυναμικής των δύο ομάδων.
4/4 για το IBC (U 21) που την ερχόμενη Κυριακή έχει μπροστά του το ντέρμπι κορυφής με τον Σπάρτακο (U 21).
Στα του αγώνα οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από νωρίς τις προθέσεις τους κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο δεχόμενοι μόλις δύο πόντους (33-2 στο 10΄). Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 50-8 με το παιχνίδι να έχει ουσιαστικά κριθεί. Κορυφαίοι για την ομάδα του Χαντζάρα οι Βάσης, Πατραμάνης Κ. και Σφουγγάρης που είχαν από 17. Διψήφιοι και οι Πατραμάνης Αρ. με 13 και Μαρτζούκος με 10.

Τα δεκάλεπτα: 2-33, 8-50, 18-73, 38-91

Διαιτητές: Γαληνάς-Γιαννούλης

IBC U 21 (Χαντζάρας): Βάσης 17(3), Μπότσιος 2, Κακατσίδης 9(1), Κωτσόβολος 4, Πατραμάνης Αρ. 13, Πατραμάνης Κ. 17(1), Μαρτζούκος 10(2), Σφουγγάρης 17(1), Χήτας 2