Σάββατο 23 Φεβρουαρίου 2019

Πάλεψαν αλλά ηττήθηκαν οι Μολοσσοί από τον δεύτερο Α.Γ.Ο.Θ.

Την ήττα στις λεπτομέρειες γνώρισαν οι Μολοσσοί εκτός έδρας από τον Α.Γ.Ο.Θεσπρωτικού με 76-74.
Οι Γιαννιώτες ήταν ανταγωνιστικοί απέναντι στη δεύτερη ομάδα του Β΄ ομίλου, όμως στο τέλος λύγισαν. Γρηγοριάδης με 19 και Νταφόπουλος με 12 οι κορυφαίοι για τους Μολοσσούς. Από τους γηπεδούχους ο Κάρτσακλας σταμάτησε στους 29, με τους Τσάτσο και Τσόλη να είναι επίσης διψήφιοι με 15 και 12 αντίστοιχα.

Οι Μολοσσοί έκαναν δυναμικό ξεκίνημα, αφού προηγήθηκαν με 24-18 και στο ημίχρονο διατηρούσαν το προβάδισμα (41-37). Οι γηπεδούχοι με επιμέρους 20-14 πέρασαν μπροστά στο 30΄ (57-55) και κατόρθωσαν να φτάσουν στο τελικό 76-74, που σηματοδότησε την 12η νίκη τους. Η Μολοσσοί, που δεν είχαν στη διάθεσή τους τον Κώτση, μετά από αυτή την ήττα έχουν ρεκόρ 7-6.

Τα δεκάλεπτα: 18-24, 37-41, 57-55, 76-74

Διαιτητές: Μίγδος, Γιαννούλης

Α.Γ.Ο.Θεσπρωτικού(Βασιλείου): Βενέτικας, Κάρτσακλας 29(3), Παπαδιώτης 7(2), Μήτρος 1, Κόκκαλης Γ., Τσάτσος 15, Σιώρος 1, Τσόλης 12(3), Ζούπας, Μάτης 6(1), Ματσίκας 5, Κόκκαλης Απ.

Μολοσσοί(Καρβούνης): Πολύζος 5, Παπαγεωργίου 7(1), Σπυρόπουλος 2, Δρούγκας 8(2), Γρηγοριάδης 19(2), Ζαφειράκης 4, Σιώζιος 7, Γούνης 4, Νταφόπουλος 12, Καλούπτσογλου 6