Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2019

Έδωσε τη "μάχη" του αλλά ηττήθηκε στη Θεσσαλονίκη ο ΠΑΣ Γιάννινα

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έδωσε μεγάλη "μάχη" στη Θεσσαλονίκη απέναντι στον πρωτοπόρο και αήττητο Παναθλητικό Συκεών, όμως γνώρισε την ήττα με 55-47.

Η αρχηγός Ντίνα Σαρηγιαννίδου με 16 πόντους ξεχώρισε για την ομάδα του Γιώργου Σιαμέτη. Με 21-11 προηγήθηκε ο Παναθλητικός στο πρώτο δεκάλεπτο, για να κλείσει το ημίχρονο μπροστά με 28-19. Στην τρίτη περίοδο η διαφορά πήγε πάνω από τους δέκα (43-29), για να έρθει το 18-12 επιμέρους από τις φιλοξενούμενες και να διαμορφώσει το τελικό 55-47. Ο ΠΑΣ κοιτάζει πλέον το επόμενο παιχνίδι, που είναι την ερχόμενη Κυριακή εντός έδρας, απέναντι στον Πανσερραϊκό.

Τα δεκάλεπτα: 21-11, 28-19, 43-29, 55-47

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζηκώστας

Παναθλητικός Συκεών(Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 12, Αντωνιάδου 5(1), Κιλαζίδου 11(1), Γιαννοπούλου 7, Γράψα 7(2), Μυγδαλιά 6, Θωμά 7(1),

ΠΑΣ Γιάννινα(Μιχαήλ-Γιωτάκης): Ντόκου 7(1), Σαρηγιαννίδου 16(1), Χρηστάκη 2, Μεντεσίδου 2, Πάφη 2, Ξανθοπούλου 5(1), Διαμαντοπούλου 2, Ντάλα 9(1)