Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2019

Τεράστια νίκη τετράδας σημείωσαν οι Μολοσσοί επί της Παραμυθιάς

Μεγάλο "διπλό" κατέκτησαν οι Μολοσσοί στην Παραμυθιά, κερδίζοντας με 67-63 και αναζωπύρωσαν τις ελπίδες τους για πλασάρισμα στην πρώτη τετράδα.
Κορυφαίος για την ομάδα του Μπακαλούμη ο Κώτσης με 19, με τον Νταφόπουλο να προσθέτει 11. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Βάτσιος με 20 και Στεργίου με 12. Με 17-15 προηγήθηκε η Παραμυθιά στο πρώτο δεκάλεπτο, με τους Μολοσσούς να καταφέρνουν να παίρνουν βραχεία κεφαλή στο ημίχρονο (28-27).

Η τρίτη περίοδος ήταν το καλύτερο κομμάτι του αγώνα για την ομάδα του Μπακαλούμη, η οποία με επιμέρους σκορ 26-17, ανέβασε το προβάδισμά της σε διψήφια επίπεδα (54-44). Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν για την ανατροπή στο τέταρτο δεκάλεπτο, το οποίο κατέκτησαν με 19-13, όμως οι Μολοσσοί διατήρησαν το προβάδισμά τους φτάνοντας στη σπουδαία νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 17-15, 27-28, 44-54, 63-67

Παραμυθιά(Κωστίδης): Ανδρέου 11(1), Κούρτης, Αθανασίου Χρ. 5, Βάτσιος 20(4), Κωλέτσης, Λάτσος 5(1), Στεργίου 12(3), Αθανασίου Γ., Σιούτης 2, Ρεσβάνης 8, Παπαγρηγορίου, Φίλτσιος

Μολοσσοί(Μπακαλούμης): Πολύζος 7, Παπαγεωργίου 7(1), Τσιρώνης, Δρούγκας 9(1), Γρηγοριάδης 3(1), Ζαφειράκης 7(1), Κώτσης 19(3), Σιώζος 4, Γούνης, Νταφόπουλος 11