Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2019

Σπουδαία νίκη του Α.Γ.Ο.Φ. επί του ΑΓΣΙ (U 20)

Σπουδαία νίκη με σκορ 75-73 πανηγύρισε ο Α.Γ.Ο.Φ. απέναντι στον ΑΓΣΙ (U 20) στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του Β΄ ομίλου της Α΄ ΕΣΚΑΒΔΕ.

Μεγάλοι πρωταγωνιστές στην τέταρτη φετινή νίκη της ομάδας του Αχιλλέα Καραμούτσιου οι Ροντογιάννης με 27 και Παπαρούνης με 20 πόντους. Από τον ΑΓΣΙ (U 20) ο Μπαζάκας είχε 22 και ο Ψιλοδημητρακόπουλος 18 πόντους.

Η ομάδα του Βαγγέλη Αυγερινού είχε τα ηνία στο σκορ σε όλο τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου (22-21 στο 10΄ και 41-38 στο 20΄). Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με τις δύο ομάδες ισόπαλες στο 56-56. Στην τελευταία περίοδο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ και ο νικητής κρίθηκε από κρίσιμο κλέψιμο και πετυχημένο lay up του Μπούγια 13΄΄ πριν τη λήξη. Τελικό 75-73 με τον Α.Γ.Ο.Φ. να έχει πλέον ρεκόρ 4-6 και τον ΑΓΣΙ (U 20) να υποχωρεί στο 2-8.

Τα δεκάλεπτα: 21-22, 38-41, 56-56, 73-75

Διαιτητές: Ζέρβας, Γεροδήμος

Α.Γ.Ο.Φ.(Καραμούτσιος): Χασκής, Μπομποτσάρης, Σιαφάκας, Ζιάραγκας 5, Ροντογιάννης 27(3), Ζαβερδινός 3, Ξυλογιάννης, Παπαρούνης 20(4), Γείτονας 10, Μπάλλας, Κλάπας, Μπούγιας 10(1)

ΑΓΣΙ U 20(Αυγερινός): Σταλίκας 6(2), Ψιλοδημητρακόπουλος 18, Πρεμέτης 4, Κωστής 2, Μπάρκας 8, Τσιμιχόδημος, Μουστακλής 2, Τσίγκας 11(2), Μπαζάκας 22(5), Κολόκας