Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2019

Μεγάλο "διπλό" για τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Αλεξάνδρειο

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον ΠΑΣ Γιάννινα στη Θεσσαλονίκη, απέναντι στον Άρη με 58-54.
Η ομάδα του Γιώργου Σιαμέτη αν και έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με 18-12, κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο μπροστά με 33-30.

Η τρίτη περίοδος ήταν η καλύτερη για τον ΠΑΣ, αφού με επιμέρους 14-9 προηγήθηκε με 47-39. Τελικά κατόρθωσε να διατηρήσει το προβάδισμά του και έφτασε στο τελικό 58-54 που σηματοδότησε την έβδομη νίκη στη χρονιά.

Τα δεκάλεπτα: 18-12, 30-33, 39-47, 54-58

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Χρυσάφης

Άρης(Συρόπουλος): Γράψα 13(3), Λάλου 8, Τζιαμπάζη, Μαργαρίτη 2, Παπαϊωάννου, Βεντούρα 12, Σακουλάκη 15(3), Βατσιτσίδου 4, Ευσταθίου

ΠΑΣ Γιάννινα(Σιαμέτης): Ντόκου 3(1), Σαρηγιαννίδου 17(1), Χρηστάκη 4, Μεντεσίδου 4, Ξανθοπούλου 14(1), Πανούτσου 3, Διαμαντοπούλου, Ντάλα 13(2)