Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2019

Κακή εμφάνιση και βαριά ήττα για τους Μολοσσούς στην Πάργα

Βαριά ήττα με σκορ 85-57 γνώρισαν οι Μολοσσοί στην Πάργα πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση.
Οι Γιαννιώτες έμειναν από νωρίς πίσω στο σκορ και δεν μπόρεσαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι. Μοναδικός διψήφιος ήταν ο Δρούγκας με 13, ενώ για την Πάργα ξεχώρισαν οι Καρβούνης με 22, Γκίκας με 19, Τσοβίλης με 17 και Κονταξής με 12.

Δυναμικό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους που προηγήθηκαν στο 10΄ με 24-12. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν το καλύτερο για τους Μολοσσούς, με το σκορ να είναι 17-16 υπέρ τους. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με τους γηπεδούχους μπροστά με +11 (40-29). Στην τρίτη περίοδο η Πάργα ήταν καταιγιστική και με επιμέρους 25-11 η διαφορά άνοιξε στους εικοσιπέντε (65-40), με αποτέλεσμα το τελευταίο δεκάλεπτο αποκτήσει διαδικαστικό χαρακτήρα. Τελικό σκορ 85-57, με την Πάργα να έχει ρεκόρ 7-4 και τους Μολοσσούς μετά τη σημερινή ήττα να πέφτουν στο 4-5.

Το επόμενο Σάββατο οι Μολοσσοί θα αντιμετωπίσουν σε εξ΄ αναβολής παιχνίδι για την 8η αγωνιστική τις Αλυκές Κέρκυρας θέλοντας να επιστρέψουν στις νίκες.

Τα δεκάλεπτα: 24-12, 40-29, 65-40, 85-57

Διαιτητές: Ράπτης, Δρίκος

Α.Ο. Πάργας(Κόκκορης): Τάσσης, Λένας 4(1), Κακλαμάνης 4, Αυλωνίτης 4, Κονταξής 12, Γκίκας 19(1), Παππάς 3, Βέκιος, Τσοβίλης 17(1), Καρβούνης 22(4)

Μολοσσοί(Μπακαλούμης-Καρβούνης): Τσιρώνης 2, Σπυρόπουλος 4, Δρούγκας 13(2), Γρηγοριάδης 5(1), Ζαφειράκης 5(1), Κώτσης 8, Σιώζιος 4, Γούνης 2, Νταφόπουλος 4, Καλούπτσογλου 6, Παπαγεωργίου 4