Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2019

ΠΑΣ Γιάννινα: Γνώρισε την ήττα στις λεπτομέρειες από την Αναγέννηση Ρυσίου

Την τρίτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε ο ΠΑΣ Γιάννινα στο ντέρμπι απέναντι στην Αναγέννηση Ρυσίου με 65-59.
Ο ΠΑΣ ήταν μαχητικός και πάλεψε για τη νίκη, όμως τελικά λύγισε στο τέλος. Η ομάδα του Γιώργου Σιαμέτη είχε το προβάδισμα στο ημίχρονο (33-30), παρότι έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο (19-12). Το 35-26 επιμέρους σκορ του δευτέρου ημιχρόνου υπέρ των γηπεδούχων, ανέτρεψε την κατάσταση  και τις βοήθησε να φτάσουν στη νίκη.

Οι άνθρωποι του ΠΑΣ έχουν παράπονα από τη διαιτησία, όμως πλέον στρέφουν την προσοχή τους στο παιχνίδι της επόμενης Κυριακής κόντρα στον Πιερικό Αρχέλαο, που θα γίνει στο Νέο Κλειστό.

Τα δεκάλεπτα: 19-12, 30-33, 45-42, 65-59

Διαιτητές: Ισιγώνης, Λάλλα

ΠΑΣ Γιάννινα(Σιαμέτης): Ντόκου 5(1), Σαρηγιαννίδου 18(2), Χρηστάκη 1, Μεντεσίδου 22(1), Πάφη, Ξανθοπούλου 4, Διαμαντοπούλου 2, Ντάλα 5, Βρασταμινού 2, Πανούτσου, Χήτα, Στέφα