Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2018

Αποχαιρέτησε το 2018 με ήττα ο ΑΓΣΙ (U 20)

Με ήττα έκλεισε τις υποχρεώσεις του για το 2018 ο ΑΓΣΙ (U 20) από τον Πύρρο Αρταίων με σκορ 49-45.
Ήταν η παρθενική νίκη του Πύρρου στη φετινή χρονιά ενώ από την άλλη η ομάδα του Βαγγέλη Αυγερινού γνώρισε την έβδομη ήττα της. Μπαζάκας και Ψιλοδημητρακόπουλος ξεχώρισαν για τον ΑΓΣΙ με 15 και 13 αντίστοιχα.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι σε όλη του τη διάρκεια με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ. Με 13-12 προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ στο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες με 25-25.

Ο Πύρρος Αρταίων πήρε προβάδισμα δύο πόντων στο 30΄ (36-34) για να φτάσει στο τελικό 49-45 και να πανηγυρίσει την πρώτη του νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 13-12, 25-25, 36-34, 49-45

Διαιτητές: Καββαδάς, Γεροδήμος

Πύρρος Αρταίων(Κωσταπαππάς): Κόρδης 3(1), Μέκος, Πέτσας 6(1), Γιαννάκης 3, Κάλλης, Σίσκας 5, Αναγνώστου, Γεωργάκης 13(2), Βάσιος 6, Σκαμαντζούρας 5, Δημητρίου 8

ΑΓΣΙ U 20(Αυγερινός): Τσιμιχόδημος 2, Ψιλοδημητρακόπουλος 13, Ντάγκας, Πρεμέτης 5, Κωστής, Γκανιάτσας, Μουστακλής, Μπαζάκας 15(3), Μπάρκας 4, Τσίγκας 6