Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018

Πρώτη νίκη στη χρονιά για τον Αίαντα Περιβλέπτου

Σεφτέ στις νίκες έκανε ο Αίας Περιβλέπτου κόντρα στον Λούρο, τον οποίο κέρδισε με 71-58. Κορυφαίοι για τον Αίαντα ήταν οι Παππάς με 21 και Αθανασίου με 15 πόντους.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, με τους γηπεδούχους να έχουν μικρό προβάδισμα δύο πόντων (14-12). Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 29-24, με τον Λούρο, να καταφέρνει να μειώνει σε 45-43 στο 30΄. Όμως, το 26-15 επιμέρους του τετάρτου δεκαλέπτου, ήταν αρκετό ώστε ο Αίας να κατακτήσει το πρώτο ροζ φύλλο της χρονιάς.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του Τσιαλιαμάνη θα ταξιδέψει στην Παραμυθιά για να αντιμετωπίσει την ομώνυμη ομάδα.

Τα δεκάλεπτα: 14-12, 29-24, 45-43, 71-58

Διαιτητές: Δημητράκας, Διβάρης

Αίας Περιβλέπτου(Τσιαλιαμάνης): Κοκότος 2, Τσιμπούκας 3(1), Γόγολος, Παπαδόπουλος 12, Λασπονίκος 2, Αθανασίου 15(2), Παππάς 21(2), Βλάχος 7(1), Ντάνας 9, Μήτσικας, Κυρούσης, Κλούρας

Α.Ο. Λούρου(Μπαμπαλιάμης): Πέτρου 2, Αναστασιάδης 7(1), Κοψάρης 5(1), Συγιάννης 7(2), Καπότος 9(2), Μάκης 2, Ροπόκης 9, Κονάκης 2, Μπαμπαλιάμης 6, Σουρδής 2, Κόττης 7(1)