Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018

Τη δεύτερη ήττα του γνώρισε ο ΑΓΣΙ στα Γρεβενά

Την ήττα με σκορ 76-66 γνώρισε στα Γρεβενά ο ΑΓΣΙ από τον Πρωτέα. Η ομάδα του Μουρουζίδη, κατάφερε να σπάσει το σερί τεσσάρων νικών που έτρεχε ο ΑΓΣΙ και πλέον είναι η μοναδική αήττητη ομάδα στον 3ο όμιλο, καθώς ο Εύαθλος Πολυκάστρου, έσπασε το αήττητο της Δόξας Λευκάδας.

Ο ΑΓΣΙ είχε βραχεία κεφαλή στο πρώτο δεκάλεπτο (15-14), όμως οι γηπεδούχοι με επιμέρους 24-16, κατόρθωσαν να προηγηθούν στο ημίχρονο με 38-30. Στην τρίτη περίοδο διατηρούσαν τη διαφορά κοντά στους 10 πόντους (59-50), για να φτάσουμε στο τελικό 76-66, με τους γηπεδούχους να κάνουν το 5X5 και τον ΑΓΣΙ να έχει πλέον ρεκόρ 4-2.

Κορυφαίος για τους Γιαννιώτες ο Χρύσης με 25, με τον Θυμνιό να προσθέτει 18 και τον Ζαμπέτη 12. Για τον Πρωτέα ξεχώρισαν οι Μακρής με 22 και Γρούδος με 17, οι οποίοι έκαναν μεγάλη ζημιά στην ομάδα του Τσουκανέλη. Πλέον, ο ΑΓΣΙ στρέφει την προσοχή του στο εντός έδρας παιχνίδι της επόμενης Κυριακής, κόντρα στους Τιτάνες Παλαμά.

Τα δεκάλεπτα: 14-15, 38-30, 59-50, 76-66

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Μπούγλος

Πρωτέας Γρεβενών(Μουρουζίδης): Ταμπακάκος, Γρούδος 17(3), Μαλούτας 11(2), Μιχαηλίδης 8(2), Κλωνάρας 12(2), Κολοβός, Συλλάκος, Τακίδης 1, Μπόζιαρης 5, Σιούμπουρας, Μακρής 22(2), Μαλιούρας

ΑΓΣΙ(Τσουκανέλης): Καννής, Ζαμπέτης 12(2), Σαχπατζίδης 2, Μπαζάκας, Αντωνίου, Πουρνάρας 9, Χρύσης 25(1), Μάκης, Παπανικολάου, Θυμνιος 18, Φίλιος, Θώδης