Κυριακή 1 Απριλίου 2018

Διαστημικός Τσιούμπος οδήγησε τους Μηχανικούς σε εύκολη νίκη

Με τον Τσιούμπο να βρίσκεται σε καταπληκτική κατάσταση και να σημειώνει τους 40 από τους 76 πόντους της ομάδας του , οι Μηχανικοί έκαναν το 2/2 στο φετινό Εργασιακό πρωτάθλημα, αφού νίκησαν εύκολα με 76-42 την Εστίαση. Η ομάδα του Αυγερινού ήταν ανώτερη στο γήπεδο και δίκαια πήρε τη νίκη.

Από την αρχή του αγώνα οι Μηχανικοί είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκαν με 16-10, ενώ στη δεύτερη περίοδο, με επιμέρους σκορ 21-7 άνοιξαν τη διαφορά στους  20 πόντους στο ημίχρονο (37-17). Στην τρίτη περίοδο, η ομάδα του Αυγερινού συνέχιζε να είναι κυρίαρχη στο παρκέ και είχε επιβάλει πλήρως το ρυθμό της, με αποτέλεσμα η διαφορά να ανεβαίνει συνεχώς (58-27 στη λήξη του δεκαλέπτου). Τελικό σκορ 76-42 και νίκη για τους Μηχανικούς που πλέον έχουν ρεκόρ 2-0, ενώ η Εστίαση από την άλλη μεριά βρίσκεται στο 0-2 μετά από τις 2 πρώτες αγωνιστικές.

Τα δεκάλεπτα: 10-16,17-37,27-58,42-76

Διαιτητές: Λειβαδίτης, Καννής

Εστίαση(Μιχαήλ): Γιωτάκης 15(1), Τζώρτζης 6, Κάντζας, Κατσάνος, Σιώπης 3, Μητροκώστας 13, Μαρίνος 5,

Μηχανικοί (Αυγερινός): Χασκώνης, Τσίνος 4(1), Γκαζιάνης 6, Σιώζος 9(1), Αυδής 14(1), Τσούρης, Λάνταβος, Μυλώνης, Τσιούμπος 40(7), Κύρτζογλου, Γκαζιάνης 3, Ζήκος