Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2023

Κρόνος Αγρινίου-MetronGold Μολοσσοί 57-56: Τη νίκη ο Κρόνος σε παιχνίδι "θρίλερ"

Παιχνίδι "θρίλερ" εκτυλίχθηκε σήμερα το απόγευμα στο Αγρίνιο όπου ο Κρόνος πανηγύρισε στο φινάλε τη νίκη μετά το 57-56 επί των MetronGold Μολοσσών.

40΄΄ πριν το τέλος οι Γιαννιώτες βρισκόταν μπροστά με 56-55 όμως ένας λάθος του Βρασταμηνού και το layup του Παπαθανασίου που έκανε το 57-56 έμελλε να κρίνει τον νικητή.

Οι δύο ομάδες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα βρισκόταν κοντά στο σκορ (34-34 το ημίχρονο) και φάνηκε ότι στις λεπτομέρειες θα κρινόταν ποιος θα έπαιρνε το ροζ φύλλο. Τελικά οι Γιαννιώτες στο χρόνο που απέμενε μετά το 57-56 δεν κατάφεραν να βρουν καλάθι με τους γηπεδούχους να δίνουν έξυπνα τα 2 ομαδικά φάουλ που είχαν και τους παίκτες του Βασίλη Χατζή να μην βρίσκουν ένα καλό σουτ που θα τους έδινε τη νίκη στα περίπου 2΄΄ που είχαν απομείνει.

Ο Κρόνος Αγρινίου ανέβηκε στο 3-2 μετά τη σημερινή νίκη με τους MetronGold Μολοσσούς να βρίσκονται στο 2-3.

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 34-34, 45-44, 57-56

Διαιτητές: Λύτρας-Δάλλας

Κρόνος Αγρινίου (Παπαθανασόπουλος-Μπουρνάζος): Κόκκιος 7, Παπαθανασόπουλος Δ. 18(1), Παπαθανασόπουλος Αλ., Πάγιας, Μαυροφρύδης, Παπαθανασόπουλος Ι. 17(2), Κρέλιας, Κατερινόπουλος 7(1), Μπουρνάζος Σ. 5(1), Γκρίζης 3(1), Τσέπας

MetronGold Μολοσσοί (Χατζής): Βραστάμηνος 3(1), Κόρδας 3(1), Παλιόγλου, Ζήσης 17(3), Χατζηαγοράκης 8(1), Μάστορας, Μάκης 5(1), Μπαζάκας 4, Μπάρπας 2, Αντωνίου 14

φωτο: Αθλητική Ακαδημία Κρόνος Αγρινίου