Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2023

Παραμυθιά-Αστέρας Τέμενης 60-73: Της στοίχισε το τρίτο δεκάλεπτο συνεχίζοντας χωρίς νίκη

Τον αήττητο Αστέρα Τέμενης υποδέχθηκε σήμερα το απόγευμα η Παραμυθιά γνωρίζοντας νέα ήττα με 73-60 υποχωρώντας στο 0-4.

Bojicic με 19 πόντους, Κατσίβελος με 14 και Σωτηρίου με 11 ξεχώρισαν από την ομάδα του Κώστα Κρικώνη η οποία έκανε μία κακή τρίτη περίοδο όπου το επιμέρους 22-11 την έφερε στο -13 στο 30΄ (56-43).

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μεγάλο ντέρμπι με τις δύο ομάδες κοντά στο σκορ (17-18 στο 10΄ και 32-34 στο 20΄) όμως το τρίτο δεκάλεπτο ήταν το σημείο του αγώνα στο οποίο ο Αστέρας κατάφερε με αυτό το 22-11 να αποσπαστεί με διψήφια διαφορά με την Παραμυθιά να αδυνατεί να το γυρίσει.

Χωρίς νίκη παραμένει η Παραμυθιά μετά την ολοκλήρωση της 4ης αγωνιστικής και την επόμενη Κυριακή θα αντιμετωπίσει τον ΑΓΣ Ιωαννίνων που επίσης αγνοεί τη χαρά της νίκης.

Τα δεκάλεπτα: 17-18, 32-34, 43-56, 60-73

Διαιτητές: Κοντογιάννης-Μιχελης-Λαμπρέλλης

Παραμυθιά (Κρικώνης): Δαγκάκης, Καμπάκας 4, Πετρόπουλος 7(1), Κακιούζης 3(1), Σωτηρίου 11, Κατσίβελος 14(2), Μπιλιούρης, Bojicic 19(1), Μάλλιος 2

Αστέρας Τέμενης (Ξενούλης-Μπαλτζώης): Σακελλαρόπουλος 8(2), Βουρνάς 15, Χρυσανθόπουλος, Τσινούκας 2, Petrovic 9(1), Σταθακόπουλος 4, Τσουλέας 15(2), Γκάτζιος 9, Καραγγέλης 2, Δούβος 9(3)

φωτο: Λευτέρης Τζωρτζης