Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2023

Αργοναύτης Νέας Κίου-Παραμυθιά 84-60: Πρεμιέρα με ήττα για την Παραμυθιά

Την ήττα με σκορ 84-60 γνώρισε σήμερα το απόγευμα στην έδρα του Αργοναύτη Νέας Κίου η Παραμυθιά στην πρεμιέρα της στο φετινό πρωτάθλημα της National League 2.

Bojicic με 19 πόντους, Σωτηρίου με 12, Καμπάκας με 11 και Μάλλιος με 10 οι διψήφιοι από τους πράσινους. Παρά την ανταγωνιστική εικόνα στο πρώτο δεκάλεπτο όπου το σκορ ήταν 21-20 η Παραμυθιά δεν είχε ανάλογη συνέχεια στη δεύτερη περίοδο με τον Αργοναύτη με ευστοχία από την περιφέρεια να ξεφεύγει με 44-32 στο 20΄.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν την πρωτοκαθεδρία (64-50) φτάνοντας τελικά στη νίκη με 84-60.

Την επόμενη εβδομάδα η Παραμυθιά θα υποδεχθεί τους Γαργαλιάνους.

Τα δεκάλεπτα: 21-20, 44-32, 64-50, 84-60

Διαιτητές: Νάστος-Μπακετέα-Ξηροκώστας

Αργοναύτης Νέας Κίου (Μιχαλόπουλος-Μπούνος): Κωνσταντίνου 12(4), Οικονόμου, Πουλιόγλου, Ρούζιος 7(1), Πρεδάρης 11(1), Μιχόπουλος 10(3), Κατσένης 2, Παλλαδινός 20(1), Δανίκας 12(1), Λυμπερέας, Μιχαλόπουλος 10, Σαμιός

Παραμυθιά (Κρικώνης): Σκλήκας, Δαγκάκης, Καμπάκας 11(1), Πετρόπουλος 2, Κακιούζης 4, Σωτηρίου 12(1), Κατσίβελος 2, Μπιλιούρης, Bojicic 19(1), Κωσταράς, Μάλλιος 10(1)