Κυριακή 5 Μαρτίου 2023

Α.Ε. Καναλακίου-Άμφισσα 61-87: Ανώτερη η Άμφισσα πήρε το "διπλό" στην έδρα του Καναλακίου

Μία ακόμα ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής γνώρισε η Α.Ε. Καναλακίου με 87-61 από την Άμφισσα υποχωρώντας στο 1-18.

Πάνου με 17 πόντους και Κασκάνης με 14 οι διψήφιοι των Πρεβεζιάνων που έχασαν στο 3ο δεκάλεπτο τον Κακιούζη με διάστρεμμα.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανταγωνιστικοί στο πρώτο ημίχρονο (41-33 στο 20΄) όμως στην επανάληψη δεν τα κατάφεραν με το 53-43 που προηγούνταν η ομάδα του coach Γίδα να γίνεται 67-45 στο 30΄. Το τελικό 87-61 έδωσε στην Άμφισσα της 8η νίκη της.

Τα δεκάλεπτα: 20-27, 33-41, 45-67, 61-87

Διαιτητές: Ελ Ανύ-Τούσης Ν.

Α.Ε. Καναλακίου (Βαβέτσης): Φούντας 3(1), Τάτσης 2, Σταύρου 2, Ζεκιριέ 6(1), Αθανασίου, Κασκάνης 14(2), Χρήστου 4, Βασιλειάδης 2, Κολιούσης 4, Κακιούζης 7, Πάνου 17.

Άμφισσα (Γίδας): Τσικνής 4, Φουσέκης 6, Οικονόμου 6, Παπαδης 12(1), Τσάρας 4, Κοκολόγος, Τσιγγενόπουλος 23(1), Ξαγάρας 5(1), Γκιζόγιαννης 15(4), Κωνσταντίνου, Υμερι 12.