Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2023

Ήττα από τον Πανσερραϊκό για το IBC

Τον Πανσερραϊκό υποδέχτηκε σήμερα το μεσημέρι στο ΕΑΝΚΙ το IBC στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α2 Κατηγορίας μπάσκετ με αμαξίδιο γνωρίζοντας την ήττα με 63-28.

Η ομάδα των Σερρών είχε πρωταγωνιστές τους Γέργο με 24, Γκουτζουρέλα με 16 και Δαμασκό με 11 πόντους. Από το IBC ο Πετρόπουλος σημείωσε 13 πόντους με τον Λαμπρίτσιο να έχει 9.

Ο Πανσερραϊκός βρισκόταν μπροστά με 13 πόντους στο ημίχρονο (24-11 στο 20΄) και πραγματοποιώντας μία καλή τρίτη περίοδο ξέφυγε με 43-21 στο 30΄. Τελικό σκορ 63-28 με τους Μακεδόνες να κατακτούν τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 6-12, 11-24, 21-43, 28-63

Διαιτητές: Καμήτσος – Τσακιράκη

IBC (Παπαδόπουλος): Βασδέκης, Λαμπρίτσιος 9, Λάμε, Πετρόπουλος 13, Καραμούτσιος 2, Χαντζάρας 4,

Πανσερραϊκός (Καριοφυλάκη-Γρίψιος): Κανακάρης 2, Γκουτζουρέλας 16, Γκόγκας 2, Βαφειάδης 2, Καπούλας, Δαμασκός 11, Γέργος 24, Κατσούρας, Γκέρης 6