Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2023

Α.Ε. Καναλακίου-Αμπελώνας 66-79: Εντός έδρας ήττα με πολλά παράπονα από τη διαιτησία

Την ήττα με σκορ 79-66 γνώρισε η Α.Ε. Καναλακίου από τον Αμπελώνα σήμερα το απόγευμα στην έδρα της έχοντας πολλά παράπονα από τη διαιτητική δυάδα.

Πάνου με 20 πόντους, Χρήστου με 19 και Κακιούζης με 15 οι τρεις που ξεχώρισαν από την ομάδα του Νεκτάριου Βαβέτση. Γκιουλέκας με 19, Φιλιπποπουλος με 15, Καραγιάννης με 14, Κονδυλόπουλος με 13 και Καραδήμας με 11 οι διψήφιοι των Θεσσαλών.

Ο Αμπελώνας είχε διαφορά 13 πόντων στο πρώτο ημίχρονο (43-30) με το Καναλάκι των λίγων αλλά "μαχητικών" παικτών να κάνει μεγάλη προσπάθεια.

Στο 25΄ οι διαιτητές απέβαλλαν τον coach Βαβέτση με δύο τεχνικές ποινές μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους. Η ομάδα της Πρέβεζας έφτασε μέχρι και το -6 στην τελευταία περίοδο όμως τελικά γνώρισε την ήττα με 79-66.

Επόμενο παιχνίδι για το Καναλάκι στην έδρα των Σοφάδων σε μία εβδομάδα από σήμερα.

Τα δεκάλεπτα: 17-29, 30-43, 46-60, 66-79

Διαιτητές: Τσουρή-Μπολάνος

Α.Ε.Καναλακίου (Βαβέτσης): Τάτσης, Φούντας, Ζεκιριέ 2, Αθανασίου, Κασκάνης 8(2), Βασιλειάδης 2, Χρήστου 19, Κολιούσης, Κακιούζης 15(2), Πάνου 20(2).

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 5(1), Καραδήμας 11, Γαζέτας, Κονδυλόπουλος 13(1), Γκιουλέκας 19, Φιλιππόπουλος 15, Παλάσκας 2, Τεκούσης, Καραγιάννης 14(4), Γιώτης, Βλησσαρούλης.