Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2023

Α.Ο. Κόνιτσας-Α.Ο. Λούρου 60-41: Έδωσε τέλος στο σερί ηττών ο Α.Ο. Κόνιτσας

Τη νίκη με σκορ 60-41 πανηγύρισε σήμερα το απόγευμα ο Α.Ο. Κόνιτσας επί του Α.Ο. Λούρου βάζοντας τέλος στο αρνητικό σερί των 4 ηττών και ολοκληρώνοντας τον 1ο γύρο με ρεκόρ 2-4.

Λυγούρας με 18 πόντους, Νικολίτσας με 12 και Μπάτσης με 11 οι τρεις διψήφιοι από τους Κονιτσιώτες. Από πλευράς Λούρου 17 πόντους σημείωσε ο Ροπόκης.

Αποφασισμένοι ήταν οι γηπεδούχοι από το πρώτο δεκάλεπτο καταφέρνοντας να πάρουν καλή διαφορά 10 πόντων στο 10΄ (14-4) ενώ στο ημίχρονο το σκορ ήταν 31-15.

Στον ίδιο ρυθμό κυμάνθηκε στη συνέχεια ο αγώνας με το 47-31 του 30΄ να φέρνει τον Α.Ο. Κόνιτσας κοντά στη νίκη που ήρθε με το τελικό 60-41.

Τα δεκάλεπτα: 14-4, 31-15, 47-31, 60-41

Διαιτητές: Γκούμας-Γκλίναβου

Α.Ο. Κόνιτσας (Τσιαλιαμάνης): Οικονόμου, Νικολίτσας 12(1), Ζήσης, Λυγούρας 18, Μπάτσης 11(1), Βλάχος 9(3), Πανταζής 1, Ντόνας Γ. 2, Ντόνας Ε.1, Σακκάς 6

Α.Ο. Λούρου (Καποτος): Αναστασιάδης 6, Σιγιάννης 8(2), Λιόλιος, Σέλλα, Κούρτης, Ροπόκης 17, Καποτος, Γιαννάκης 4, Κατώλης 5(1), Τόκης 1