Πέμπτη 19 Μαΐου 2022

Natech-Health Team 46-78: Επίδειξη ισχύος από την Health Team

φωτο: Δημήτρης Παπαϊωάννου-Epirus Arena

Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα η Health Team επικράτησε άνετα με 78-46 της Natech χθες το βράδυ στο Epirus Arena στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Α2 Κατηγορίας του Εργασιακού Πρωταθλήματος "Ευγενία Μουτσίκα".

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ο Ιωάννου με 27 πόντους, τον ακολούθησε ο Ζυγούρης με 16, με τον Παπανικολάου να προσθέτει 13 από πλευράς νικητών. Από την ομάδα της Natech Παπατσίμπας με 12 και Κολιός με 11 ξεχώρισαν.

Η Health Team έδειξε από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο ότι θα είναι το αφεντικό με τον Ιωάννου να έχει κέφια (14 πόντοι) και το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 22-12. Παπανικολάου και Ζυγούρης μπήκαν για τα καλά στην εξίσωση με την άμυνα επίσης να κάνει τη διαφορά και το ημίχρονο να κλείνει στο 43-17.

Με τον Ιωάννου να σημειώνει 11 πόντους στην τρίτη περίοδο το σκορ στο 30΄ έγινε 61-26 με τον νικητή να έχει ουσιαστικά κριθεί από νωρίς και την Health Team να φτάνει στο 78-46 και το πρώτο ροζ φύλλο της σεζόν.

Τα δεκάλεπτα: 12-22, 17-43, 26-61, 46-78

Διαιτητές: Κληματάς-Γκούμας

Natech (Παππάς): Ναυρόζογλου Α.4, Ναυρόζογλου Δ. 7(1), Αγγέλης 6, Λώλης 2, Φαρίδης, Σούλτης 4, Κολιός 11, Παπατσίμπας 12(2)

Health Team: Ζυγούρης 16(4), Ιωάννου 27(3), Οικονόμου 4, Ιωσηφίδης 2, Παπανικολάου 13(3), Ανδριανόπουλος 6, Ανδριώτης 4, Καλογεράκης 2, Λειβαδίτης 4