Κυριακή 22 Μαΐου 2022

Βίκος-Mechanics 34-54: "Σεφτέ" στις νίκες για τους Mechanics

φωτο: Δημήτρης Παπαϊωάννου-Epirus Arena

Την πρώτη τους νίκη στο φετινό Εργασιακό Πρωτάθλημα "Ευγενία Μουτσίκα" πανηγύρισαν οι Mechanics επικρατώντας σήμερα το απόγευμα στο Epirus Arena με 54-34 του Βίκου.

Ο Σπυρίκος με 17 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ του αγώνα με τον Αντωνίου να ξεχωρίζει επίσης από τους Mechanics έχοντας 12.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τους Mechanics να βρίσκονται στο +3 στο 20΄ (19-16).

Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι στο τρίτο δεκάλεπτο με τους Αντωνίου και Σπυρίκο να κάνουν τη διαφορά φτάνοντας στο +18 στο 30΄ (42-24). Οι Mechanics διαχειρίστηκαν αυτή τη διαφορά κατακτώντας το πρώτο ροζ φύλλο με 54-34.

Τα δεκάλεπτα: 7-10, 16-19, 24-42, 34-54

Διαιτητές: Κληματάς-Παππάς

Βίκος (Μπάτσης-Λεονταρίδης): Σιόντης, Ντάφλος 7(1), Καραΐσκος 7, Θρασκιάς 4, Πασχάλης 5(1), Καραμπίνας 9, Οικονόμου, Τσιόλκας 2

Mechanics (Βουδούρης): Σπυρίκος 17(5), Μόμτσος 6(1), Ζήκος, Αντωνίου 12, Ζώνιος 5, Στογιάννης 5, Πέτρου 2, Μπάτσος 7(1)