Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2022

Βίκος Α.Σ.Ι.-Πήγασος Ηλιοβουνίων 78-42: Καταιγιστικός ο Βίκος στην 8η φετινή του νίκη

Πολύ εύκολο απόγευμα είχε χθες ο Βίκος Α.Σ.Ι. επικρατώντας του Πήγασου Ηλιοβουνίων με 78-42 στο παιχνίδι που διεξήχθη στο Νέο Κλειστό Γυμναστήριο στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής.

19 είχε ο Πανταζής, 14 οι Παπαγεωργίου-Κωνσταντούλας και 11 οι Περτζεμλίδης-Τούλιας από τους γηπεδούχους. Δήμος με 13 και Τσούπης με 11 ξεχώρισαν από τους ηττημένους οι οποίοι κατέβηκαν να αγωνιστούν με μόλις 6 παίκτες.

Με τον Πανταζή να είναι από το πρώτο δεκάλεπτο σε καλή κατάσταση "πυροβολώντας" από τα 6.75 ο Βίκος βρέθηκε στο +14 στο 10΄ (22-8). Οι γηπεδούχοι είχαν σταθερά τον πρώτο λόγο με το ημίχρονο να κλείνει στο +20 (38-18 στο 20΄).

Στην τρίτη περίοδο οι παίκτες του Γιάννη Καΐκα ήταν πολύ συγκεντρωμένοι σε αυτά που ήθελε ο προπονητής τους απ΄ αυτούς με το σκορ να ξεφεύγει στο 59-28 στο 30΄ και το τελικό 78-42 να έρχεται πολύ εύκολα για τους Γιαννιώτες οι οποίοι βελτίωσαν το ρεκόρ τους στο 8-4.

Τα δεκάλεπτα: 22-8, 38-18, 59-28, 78-42

Διαιτητές: Καναβός-Παππάς Ν.

Βίκος Α.Σ.Ι. (Καΐκας-Ρήγγας): Κοκοτός 2, Παπαγεωργίου 14, Τσαπρούνης 5, Περτζεμλίδης 11(3), Κωνσταντούλας 14(1), Τασούλας 2, Σοσώνης, Τούλιας 11(1), Κουτάλης, Πανταζής 19(4), Ντούτσης, Καρβούνης

Πήγασος Ηλιοβουνίων (Δήμος): Δήμος 13, Χαραλάμπους 4, Βνέτικας 9, Μακρής 5(1), Αναγνώστου, Τσούπης 11(1)