Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2021

Γ.Σ. Αμπελώνα-Καναλάκι 71-64: Αποχαιρέτησε το 2021 με ήττα το Καναλάκι

Με ήττα με σκορ 71-64 από τον Αμπελώνα, σε παιχνίδι που διεξήχθη στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής, αποχαιρέτησε σήμερα το απόγευμα το Καναλάκι το 2021.

Σπύρος Πάνου και Αποστόλης Δάσκαλος με 20 και 17 πόντους αντίστοιχα ήταν εξαιρετικοί για την ομάδα του Λευτέρη Τζομάκα. Γκιουλέκας με 21, Τσιούλκας με 16 και Χαιρετίδης με 11 οι κορυφαίοι των νικητών.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν σαφώς καλύτερα το παιχνίδι προηγούμενοι με 22-9 στο τέλος της πρώτης περιόδου και διατήρησαν διψήφιο προβάδισμα στο τέλος του ημιχρόνου (35-23 στο 20΄).

Παρά το γεγονός ότι η διαφορά έφτασε τους 15 πόντους στο 30΄ (57-42) οι Πρεβεζιάνοι επέστρεψαν στο παιχνίδι στα τελευταία 10 αγωνιστικά λεπτά όμως δεν κατάφεραν να αποφύγουν την 5η τους ήττα.

Τα δεκάλεπτα: 22-9, 35-23, 57-42, 71-64

Διαιτητές: Γιαννούλης, Δημητρόπουλος

Γ.Σ.Αμπελώνα (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 3, Χαιρετίδης 11, Γιώτης 2,  Καραγιάννης, Κοτσώνας 4, Τσιούλκας 16(1), Βλησσαρούλης 3, Γκιουλέκας 21(3), Αποστολάκης 11, Καράτζιος, Μπεχλιβάνος.

Καναλάκι (Τζομάκας): Ματσάγγας 5, Ροντογιάννης 2, Κασκάνης 6, Κακιούζης 2, Χρήστου 6(2), Μπαρτζώκας 6, Δάσκαλος 17(2), Πάνου 20.