Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2021

Παραμυθιά-Κερκυραϊκός 74-49: "Καθάρισε" από νωρίς η ομάδα του Τάκη Παππά

Το 2Χ2 έκανε χθες το απόγευμα στην έδρα της η Παραμυθιά του Τάκη Παππά επικρατώντας με σκορ 74-49 του Κερκυραϊκού.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν από την αρχή την υπεροχή τους προηγούμενοι με 29-10 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Η συγκέντρωση στην άμυνα συνέχιζε να βρίσκεται σε πολύ υψηλά επίπεδα (μόλις 9 πόντους παθητικό στο δεύτερο δεκάλεπτο) με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται βρίσκοντας την Παραμυθιά στο +35 (54-19 στο 20΄).

Η χαλάρωση μετά το μεγάλο προβάδισμα επήλθε για τους γηπεδούχους στη συνέχεια του παιχνιδιού, κάτι το οποίο δεν άρεσε στον Τάκη Παππά και το τόνισε μάλιστα σε δηλώσεις του μετά τον αγώνα. Το σκορ στο 30΄ ήταν 69-35 με το τελικό 74-49 να έρχεται μετά από επιμέρους 14-5 του Κερκυραϊκού.

Χάιδος με 15 πόντους και Τσιρώνης με 14 οι καλύτεροι της Παραμυθιάς. Περούλης με 13 και Σπίνουλας με 10 αυτοί που ξεχώρισαν από την ομάδα του Γεωργίου.

Τα δεκάλεπτα: 29-10, 54-19, 69-35, 74-49

Διαιτητές: Καννής- Θώμος Β.

Παραμυθιά (Παππάς): Χάιδος 15(2), Ψιλοδημητρακόπουλος 4, Κρικώνης 4, Τάχιας Π. 9(1), Μάλλιος 6, Τάχιας Α., Τζίμας 5, Κατσίβελος 5(1), Μπέλλος 5, Κωσταράς 2, Τσιρώνης 14(4), Κρανής 5(1)

Κερκυραϊκός (Γεωργίου): Αθανασιάδης, Βισκαδουράκης, Σπίνουλας 10(1), Βασιάδης, Θεοδώτος, Πετρόπουλος, Ίσσαρης 9, Περατινός 3(1), Περούλης 13, Γκραβαρίτης 7, Σκουροδήμος 1, Ούστογλου 6