Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου 2020

ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 60-75: Φιλικό πέρασμα από τη Θεσσαλονίκη με καλή εμφάνιση

Στο σωστό δρόμο βαδίζει ο ΠΑΣ Γιάννινα του Νίκου Δουβίτσα καθώς σήμερα το μεσημέρι επικράτησε με 75-60 του ΠΑΟΚ μέσα στην Πυλαία πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση.

Ο ΠΑΣ είχε από το πρώτο δεκάλεπτο τα ηνία στο σκορ καθώς στο 10΄ ήταν μπροστά με 22-11, ενώ στο τέλος του ημιχρόνου διατηρούσε το προβάδισμα με 33-27.

Παρά το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ρίξει τη διαφορά στον πόντο στο 30΄ η ομάδα του Νίκου Δουβίτσα με επιμέρους 22-8 έφτασε στο τελικό 75-60.

Οι Γιαννιώτισσες κατάφεραν να φύγουν με τη νίκη από τη Θεσσαλονίκη δείχνοντας να ανεβαίνουν συνεχώς μετά και την καλή εικόνα στα δύο τεστ με την Ελευθερία Μοσχάτου. Πλέον στρέφουν την προσοχή τους στα επόμενα ματς που θα γίνουν στο Μοσχάτο και απέναντι σε Ελευθερία, Ολυμπιακό και Εσπερίδες Καλλιθέας στο πλαίσιο του τουρνουά "Bread Factory".

Τα δεκάλεπτα: 11-22, 27-33, 52-53, 60-75.

Φωτογραφία: Νίκος Ζήνας-ΠΑΣ Γιάννινα WBC