Παρασκευή 24 Ιουλίου 2020

ΠΑΣ Γιάννινα-Κεραυνός Αγίου Γεωργίου 49-58: Έκλεισε με ήττα τις υποχρεώσεις του

Παιχνίδι γοήτρου ήταν περισσότερο το σημερινό απέναντι στον Κεραυνό Αγίου Γεωργίου για τον ΠΑΣ Γιάννινα, με έπαθλο τη 2η θέση. Τελικά η ομάδα από τα Γρεβενά ήταν αυτή που επικράτησε με 58-49. Έλενα Πάφη με 24 πόντους και Αγγελίνα Χρηστάκη με 17 έκαναν ότι μπορούσαν για να πάρει η ομάδα του το ροζ φύλλο όμως αυτό δεν ήρθε.

Οι τυπικά φιλοξενούμενες είχαν τον έλεγχο στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο (13-7) και έκλεισαν το ημίχρονο μπροστά με 29-20.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα προσπάθησε να ανατρέψει το σκηνικό στο τρίτο δεκάλεπτο μειώνοντας σε 39-34 στο 30΄ όμως τελικά ο Κεραυνός ήταν αυτός που πανηγύρισε καθώς με επιμέρους 19-15 στο τέταρτο δεκάλεπτο έφτασε στο 58-49 που του έδωσε τη νίκη.

Ο ΠΑΣ ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στην Α΄ Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων με ρεκόρ 2 νίκες και 2 ήττες.

Δεκάλεπτα: 7-13, 20-29, 34-39, 49-58

Διαιτητές: Αναστασιάδης-Μπαχτσεβανόπουλος

ΠΑΣ Γιάννινα (Στάθη-Σαρηγιαννίδου): Γκλίναβου, Χούλη, Στέφα 6, Δήμου, Βλαχοπούλου 2, Χρηστάκη 17, Πιλιάφα, Μπεκρή, Πάφη 24, Τσίπη

Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γρεβενών(Βακουφτσή-Καραγιάννης): Ντόνα, Τζημορώτα 15, Παπαδημητρίου, Τσιαρτσιώτη 11, Λιακοπούλου, Δαδάλη 11, Θεοδώρου 19, Φάρρου, Ασλανίδου 2

Φωτογραφία: ΠΑΣ Γιάννινα WBC