Τρίτη 25 Ιουνίου 2019

"Έσπασε" το αήττητο της ΔΕΚΑ ο Πανιώνιος, μόνος πρώτος ο Προμηθέας

Με την πρώτη ήττα της "ΔΕΚΑ" από τον Πανιώνιο συνεχίστηκε η τέταρτη μέρα της τελικής φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων στο Μέτσοβο, με τον Προμηθέα Πατρών να συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του και το Περιστέρι να κατακτά τη δεύτερη νίκη του στη διοργάνωση.
Έσπασαν το αήττητο της ΔΕΚΑ οι "Κυανέρυθροι"

Η αήττητη πορεία της ομάδας του Εύοσμου έλαβε τέλος σήμερα το μεσημέρι στο Κλειστό του Μετσόβου με τον Πανιώνιο να επικρατεί με 55-54 έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι. Η ομάδα του Μελέτη με κορυφαίο τον Μόουσα που είχε 17 πόντους, έτρεξε επιμέρους 13-8 στο τέταρτο δεκάλεπτο φτάνοντας στο τελικό 55-54 και βελτίωσε το ρεκόρ του στο 3-1.

Τα δεκάλεπτα: 16-12, 30-25, 46-42, 54-55

Για τα στατιστικά του αγώνα πατήστε εδώ

Πανίσχυρος Προμηθέας και 4Χ4

Η ομάδα του Μελιγδή έκανε σε ένα ακόμα παιχνίδι στο τουρνουά επίδειξη δύναμης, φτάνοντας πολύ εύκολα στο τελικό 68-42 και την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της. Ο αγώνας είχε κριθεί ουσιαστικά από το πρώτο ημίχρονο, με τους Πατρινούς να βρίσκονται μπροστά στο σκορ με +36 (47-11).

Τα δεκάλεπτα: 7-25, 11-47, 25-63, 42-68

Για τα στατιστικά του αγώνα κλικ εδώ

Σαρωτικό Περιστέρι έφτασε τις δύο νίκες

Οι "Πρίγκιπες της Δυτικής Όχθης" δεν αντιμετώπισαν προβλήματα απέναντι στην Κάλυμνο κερδίζοντας πολύ εύκολα με 96-45, έχοντας πέντε διψήφιους παίκτες.

Τα δεκάλεπτα: 31-12, 51-29, 77-39, 96-45