Κυριακή 12 Μαΐου 2019

Δεν έχει αντίπαλο το IBC (U 21)!

Συνεχίζει να σαρώνει και να προκαλεί "τρόμο" το IBC (U 21) του Στέφανου Χαντζάρα που έκανε το 9/9 απέναντι στον Πήγασο Ηλιοβουνίων με το εντυπωσιακό 85-21.
Κορυφαίοι για τους νικητές οι Ζάψας με 18, Σφουγγάρης με 14, Ανάργυρος με 13 και Βάσης με 10. Ο Σφουγγάρης ήταν "καυτός" στη διάρκεια του πρώτου δεκαλέπτου έχοντας 12 πόντους και μαζί με τους Κακατσίδη και Ζάψα βοήθησαν το IBC να χτίσει τεράστια διαφορά από πολύ νωρίς (31-5 στο 10΄). Το +40 με το οποίο προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι στο ημίχρονο αντικατοπτρίζει απόλυτα τη διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες (58-8).  Η φοβερή άμυνα συνεχίστηκε και στο τρίτο δεκάλεπτο για το IBC, που δέχτηκε μόλις τρεις πόντους και κατεβάζοντας ταχύτητα στην τελευταία περίοδο έφτασε πολύ εύκολα στο τελικό 85-21.

Τα δεκάλεπτα: 31-5, 58-8, 75-11, 85-21

Διαιτητές: Κολυδάς-Καλαμαράς

IBC U 21 (Χαντζάρας): Βάσης 10(1), Ανάργυρος 13(3), Κακατσίδης 8, Ζάψας 18(2), Μπαρτζώκας 4, Πατραμάνης Αρ. 4, Μαρτζούκος 8, Σφουγγάρης 14, Μπότσιος, Χήτας 6

Πήγασος Ηλιοβουνίων: Δήμος 3, Αναγνώστου 7(1), Τσάμπας, Μακρής 7, Χαραλάμπου 4