Κυριακή 31 Μαρτίου 2019

Πέρασε από τη Λάρισα και έπιασε δυάδα ο ΠΑΣ Γιάννινα!

Μεγάλη μέρα για τον ΠΑΣ Γιάννινα που επικράτησε με 65-41 της Ολύμπιας Λάρισας και σε συνδυασμό με την ήττα της Πυλαίας από την Αναγέννηση Ρυσίου βρίσκεται πλέον ισόβαθμος με την Αναγέννηση Ρυσίου στη 2η θεση.
Ο ΠΑΣ προηγήθηκε με 17-13 στο πρώτο δεκάλεπτο και παίζοντας εξαιρετική άμυνα στο δεύτερο έτρεξε 24-3 επιμέρους και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο μπροστά με διαφορά ασφαλείας (41-16).
Το προβάδισμα της ομάδας του Γιώργου Σιαμετη παρέμεινε σταθερά πάνω από τους είκοσι στο 30' (57-30) για να έρθει εύκολα το τελικό 65-41. Επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΣ υποδέχεται τον Άρη.

Τα δεκάλεπτα: 13-17, 16-41, 30-57, 41-65

Διαιτητές: Μπούγλος-Τσάλας

Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Μιχαηλίδου 6(1), Σολωμού 1, Σουλιώτη 7(1), Λιάσκου 4, Σκαρλή 9(2), Πατούνη 9(3), Μοδέα 5, Μαργαρίτη, Τσιουρβά, Ζαχαρία, Μπαζούκη, Κλεισιάρη

ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου 6(2), Σαρηγιαννίδου 23(3), Χρηστάκη 9(2), Μεντεσίδου 9, Ξανθοπούλου 4, Ντάλα 9(3), Διαμαντοπούλου, Βρασταμηνού, Μπουκουβάλα, Γκλίναβου, Λέφα 5(1), Πανούτσου