Κυριακή 3 Μαρτίου 2019

Σκόνταψε στα Τρίκαλα ο ΑΓΣΙ!

Την ήττα γνώρισε ο ΑΓΣΙ στα Τρίκαλα από τους Ικάρους με 87-69, μένοντας πίσω στη μάχη της ανόδου.
Οι Γιαννιώτες παρότι προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με 19-17, έμειναν πίσω στο πρώτο ημίχρονο με 41-38. Ο ΑΓΣΙ προσπάθησε στην τρίτη περίοδο μειώνοντας στον πόντο (56-55), όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο κατέρρευσε, με τους Ικάρους με επιμέρους 31-14 να φτάνουν στο τελικό 87-69. Ο Βλάχος είχε 34 πόντους για τους γηπεδούχους, κάνοντας μεγάλη ζημιά στην ομάδα του Τσουκανέλη. Από τον ΑΓΣΙ ο Χρύσης είχε 23, με τον Θυμνιό να προσθέτει 17 και τον Ζαμπέτη 13.

Τα δεκάλεπτα: 17-19, 41-38, 56-55, 87-69

Διαιτήτες: Χρυσάφης. Χατζημπαλίδης

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολότσιος Α. 5(1), Μέξης 4, Βλάχος 34(7), Κολότσιος Β., Αργύρης 11(1), Χατζής 4, Ντούρβας, Τζιοβάρας, Φούντας 16(1), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς 13(3)

ΑΓΣΙ (Τσουκανέλης): Καννής, Ζαμπέτης 13, Σαχπατζίδης, Καλφαλίδης, Αντωνίου 1, Πουρνάρας 9, Χρύσης 23(1), Μάκης 2, Παπανικολάου 2, Θυμνιός 17, Φίλιος 2, Θώδης