Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2019

Με κορυφαίο τον Μιχαήλ ο Πρωτέας Ηγουμενίτσας επιβλήθηκε του ΑΓΣΙ(U 20)

Την ήττα με σκορ 79-64 γνώρισε ο ΑΓΣΙ (U 20) στην Ηγουμενίτσα από τον ισχυρό Πρωτέα.
Μπαζάκας με 16, Καννής με 14 και Τσίγκας με 10 ήταν οι διψήφιοι για την ομάδα του Αυγερινού.Από τους γηπεδούχους, οι οποίοι εκμεταλλεύτηκαν την ήττα του Σπάρτακου από το IBC και πλησίασαν την ομάδα του Καΐκα στον ένα βαθμό ξεχώρισαν οι Μιχαήλ με 18, Χαντέλης και Σωτηρίου με 11, ενώ 10 πρόσθεσε ο Μάλλιος.

Ο Πρωτέας προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 21-14 και κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο μπροστά με +13 (44-31). Οι παίκτες του Αλεξίου με επιμέρους 23-15 ανέβασαν τη διαφορά πάνω από τους 20 (67-46) και ήταν δύσκολο για τον ΑΓΣΙ να επιστρέψει στο ματς. Οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους 18-12 στην τελευταία περίοδο μείωσαν στο τελικό 79-64.

Τα δεκάλεπτα: 21-14, 44-31, 67-46, 79-64

Διαιτητές: Ντάγκας, Βίνης

Πρωτέας Ηγουμενίτσας (Αλεξίου): Μιχαήλ 18(4), Σωτηρίου 11, Κατσής 2, Ντούσκος 3(1), Μπέζας 2, Χαντέλης 11(1), Δηλαβέρης 2, Μπάμπος 12, Κρανής 6, Μάλλιος 10, Αθανασίου 2

ΑΓΣΙ U 20 (Αυγερινός): Γκανιάτσας, Καννής 14(1), Πρεμέτης 8, Κωστής 5(1), Ντάγκας 4, Μουστακλής, Μπαζάκας 16(3), Μπάρκας 1, Τσίγκας 10, Κολόκας 6