Σάββατο 22 Δεκεμβρίου 2018

Με φοβερό Κώτση οι Μολοσσοί πέρασαν από την Άρτα!

Με τον Κώτση να πραγματοποιεί τρομερή εμφάνιση, σταματώντας στους 28 πόντους, οι Μολοσσοί έκλεισαν ιδανικά το 2018, επικρατώντας εκτός έδρας του Γ.Σ. Άρτας "Άνω Πόλη" με 74-67.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Μολοσσοί έμειναν πίσω στο σκορ με 17-14, ενώ στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με 35-31. Με επιμέρους σκορ 22-14 και τους Κώτση και Δρούγκα να αναλαμβάνουν ηγετικό ρόλο επιθετικά, η ομάδα του Μπακαλούμη πήρε τα ηνία στο σκορ με 53-49. Οι Γιαννιώτες κατόρθωσαν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους, φτάνοντας στο τελικό 74-67 και στην τέταρτη φετινή νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 17-14, 35-31, 49-53, 67-74

Διαιτητές: Μίγδος, Γρούμπα

Γ.Σ. Άρτας "Άνω Πόλη"(Γιολδάσης):  Μερκοβίτης 22(3), Δημητρίου 10, Περλέγκας, Βαρέλης 19(2), Νούτσος, Πρέντζας, Ζήκος, Σμύρης, Αναγνώστου 16

Μολοσσοί(Μπακαλούμης): Πολύζος 5, Σπυρόπουλος 9(1), Δρούγκας 9(3), Γρηγοριάδης 9(1), Τσιρώνης 2, Κώτσης 28(6), Σχίζας 2, Γούνης, Νταφόπουλος 4, Σιώζος 4, Παπαγεωργίου 2