Δευτέρα, 12 Νοεμβρίου 2018

Χέρι-Χέρι στην κορυφή IBC και Σπάρτακος στο Β΄ όμιλο, μόνη πρώτη η Γ.Ε.Α. στον Α΄ όμιλο


Εξαιρετικό ξεκίνημα έχουν πραγματοποιήσει το IBC και ο Σπάρτακος, στο Β΄ όμιλο της Α΄ ΕΣΚΑΒΔΕ, μετά από την ολοκλήρωση τεσσάρων αγωνιστικών.


Μετά τις νίκες τους απέναντι σε Κερκυραϊκό και ΑΓΣΙ(Under 20), οι δύο ομάδες έχουν πραγματοποιήσει το 4X4 και παραμένουν οι μοναδικές αήττητες στον όμιλο. Ο Αίας Άρτας έκανε την πρώτη του ήττα στη Φιλιππιάδα, απέναντι στον Α.Γ.Ο.Φ., ενώ ο Πρωτέας Ηγουμενίτσας πέρασε άνετα από την Άρτα, νικώντας τον Πύρρο με 63-41. Ο Θρύλος επικράτησε χθες εύκολα του Ιονίου με 72-51, στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της αγωνιστικής, παίρνοντας το πρώτο ροζ φύλλο της χρονιάς.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στον Β΄ όμιλο:

Κερκυραϊκός-IBC 46-85

Α.Γ.Ο.Φ.-Αίας Άρτας 87-83

ΑΓΣΙ(Under 20)-Σπάρτακος 60-89

Πύρρος Αρταίων-Πρωτέας Ηγουμενίτσας 41-63

Θρύλος Ιωαννίνων-Ιόνιος 72-51

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. IBC 8 (4-0)
2. Σπάρτακος 8 (4-0)
3. Αίας Άρτας 7 (3-1)
4. Κερκυραϊκός 5 (2-1)
5. ΑΓΣΙ(Under 20) 5 (1-3)
6. Πρωτέας Ηγουμενίτσας 5 (2-1)
7. Θρύλος Ιωαννίνων 4 (1-2)
8. Ιόνιος 4 (0-4)
9. Α.Γ.Ο.Φ. 4 (1-2)
10. Πύρρος Αρταίων 4 (0-4)
***Τα σωματεία Α.Γ.Ο. ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ , ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ., ΘΡΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ και ΚΑΕ ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓ/ΤΣΑΣ έχουν έναν αγώνα λιγότερο. 


Στον Α΄ όμιλο ο Παναιτωλικός σημείωσε τη νίκη της αγωνιστικής, κόντρα στον Χαρίλαο Τρικούπη (Under 20), με σκορ 77-75. Ήταν η πρώτη νίκη του Παναιτωλικού για τη φετινή χρονιά και αντίστοιχα η πρώτη ήττα για την ομάδα από το Μεσολόγγι. Η Γ.Ε.Α. εκμεταλλεύτηκε το στραβοπάτημα του Χαρίλαου Τρικούπη (Under 20) και με τη νίκη απέναντι στον ουραγό Γρηγόρη Λιακατά με 77-60, βρίσκεται πλέον μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στον Α΄ όμιλο:

Παναιτωλικός-Χαρίλαος Τρικούπης(Under 20) 77-75

Γ.Ε.Αγρινίου-Γρηγόρης Λιακατάς 77-60

Α.Ο. Βόνιτσας-Α.Λ.Φ.Α. 93΄ 66-53

Π.Α.Σ. Ναυπάκτου-Αργοναύτες 69-67

Λέων Μεσολογγίου-Δόξα Πύρρου 89-62

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Γ.Ε.Αγρινίου 8 (4-0)
2. Χαρίλαος Τρικούπης(Under 20) 7 (3-1)
3. Λέων Μεσολογγίου 7 (3-1)
4. Π.Α.Σ. Ναυπάκτου 7 (3-1)
5. Βόνιτσα 6 (2-2)
6. Α.Λ.Φ.Α. 93΄ 6 (2-2)
7. Αργοναύτες 5 (1-3)
8. Δόξα Πύρρου 5 (1-3)
9. Παναιτωλικός 5 (1-3)
10. Γρηγόρης Λιακατάς 4 (0-4)

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου