Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2018

Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα: Πέρασε από την Καλαμπάκα και έκανε το 3Χ3

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος επικράτησε στην Καλαμπάκα με σκορ 67-56 της τοπικής ομάδας.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τον ΠΑΣ ο Βασίλης Πάτρας με 23 πόντους, με τον Γεωργίου να προσθέτει 12 και τον Καραγκιολίδη 10.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 15-12, όμως ο ΠΑΣ με επιμέρους σκορ 23-10, προηγήθηκε με 10 στο ημίχρονο (35-25). Η ομάδα του Κωστόπουλου διατήρησε τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα και στην τρίτη περίοδο (51-39) και όντας σοβαρή, κατόρθωσε να φτάσει στο τελικό 67-56. Πολύ σημαντική η παρουσία του κόσμου της ομάδας στην Καλαμπάκα, που βοήθησε τα μέγιστα ώστε οι παίχτες του Κωστόπουλου να φτάσουν στη σπουδαία αυτή νίκη και να παραμείνουν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τα δεκάλεπτα: 15-12, 25-35, 39-51, 56-67

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ιωάν, Αγραφιώτης Γρ.

ΑΟ Καλαμπάκα (Σδράκας): Μασάδης 16(4), Μπαλωμένος 2, Ούτος, Σπανός 5(1), Γαϊτανίδης 3, Παουλεάνου, Σούλκο 2, Στούκας 1, Γκάτζιας 20(2), Τσιλούλης, Παπακώστας 5, Κιουρτζίδης 2.

ΠAΣ Γιάννινα(Κωστόπουλος): Γεωργίου 12(2), Πανάρας 7(1), Τσίρμπας, Πρέντζας 5(1), Kαραγκιολίδης 10(1), Mάντζιος Π. 2, Mάντζιος Δ. 6, Πάτρας 23(3), Πιστιόλης, Γιωτάκης 2.