Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2018

Θυμνιός και Χρύσης οδήγησαν τον ΑΓΣΙ σε σπουδαίο διπλό!

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε ο ΑΓΣΙ, ο οποίος πέρασε από τη δύσκολη έδρα του Εύαθλου Πολυκάστρου με 77-74.
Μεγάλοι πρωταγωνιστές για την ομάδα του Σοφοκλή Τσουκανέλη οι Θυμνιός και Χρύσης, που τελείωσαν τον αγώνα με 24 και 22 πόντους αντίστοιχα. Ο ΑΓΣΙ μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκε με 23-12 στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο ημίχρονο βρισκόταν μπροστά με 37-30.

Οι γηπεδούχοι με επιμέρους 20-13 ισοφάρισαν στη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου (50-50), όμως οι Γιαννιώτες ήταν ψύχραιμοι και με επιμέρους 27-24, κατάφεραν να φτάσουν στην πολυπόθητη νίκη, εξισορροπώντας την εντός έδρας ήττα της προηγούμενης εβδομάδας από τον ΠΑΣ με ένα σπουδαίο αποτέλεσμα.

Τα δεκάλεπτα: 12-23,30-37,50-50,74-77

Διαιτητές: Γραικός, Αναστασιάδης

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 10(2), Ημερίδης 15, Μαρκόπουλος 2, Αθανασίου, Γιαμπατζίδης, Γκαντίδης 7(1), Τσελέκης 14, Σιδηρόπουλος 20, Κουτούλας 6(1).

ΑΓΣΙ(Τσουκανέλης): Καννης, Ζαμπετης 9(1), Μπαζακας, Σαχπαζιδης 3(1), Αντωνιου 2, Πουρναρας 5, Χρυσης 22 (2), Μακης 5(1), Παπανικολαου, Θυμνιος 24, Φιλιος 7, Θωδης