Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2018

IBC: Ξεκίνημα με το δεξί στο τουρνουά 49 Προκρίτων

Με το δεξί ξεκινήσε τις υποχρεώσεις του στο τουρνουά 49 Προκρίτων το IBC, αφού επικράτησε με σκορ 73-69 της Εθνικής Εφήβων. Πρωταγωνιστής για τους νικητές ο Μπάλλας που σημείωσε 20 πόντους. Από την Εθνική Εφήβων ξεχώρισε ο Σταυρακούκας με 23.
Το IBC είχε βραχεία κεφαλή στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο (18-17). Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Εθνική Εφήβων με επιμέρους σκορ 14-10, κατόρθωσε να κλείσει το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 31-28.

Η τρίτη περίοδος ήταν η καλύτερη για την ομάδα του Παπαδόπουλου, αφού ήταν καταιγιστική επιθετικά, σημειώνοντας 27 πόντους. Το δεκάλεπτο έληξε με το IBC μπροστά με 55-51. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι γιαννιώτες διατήρησαν το προβάδισμά τους, καταφέρνοντας να φτάσουν στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 17-18,31-28,51-55,69-73

Διαιτητές: Ντάγκας, Αθανασίου