Κυριακή 15 Απριλίου 2018

Δεν τα κατάφερε ο Α.Γ.Ο.Φ., κοντά στην άνοδο ο Χαρίλαος Τρικούπης(Β)

Τη νίκη με σκορ 95-75 κατέκτησε η ομάδα του Χαρίλαου Τρικούπη(Β) απέναντι στον Α.Γ.Ο.Φ. για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ. Με αυτή τη νίκη η ομάδα από το Μεσολόγγι αγκάλιασε την άνοδο στην Α΄ ΕΣΚΑΒΔΕ. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ καλά στον αγώνα και προηγήθηκαν με 26-20 στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως στη δεύτερη περίοδο, με επιμέρους σκορ 35-19, οι γηπεδούχοι έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με σκορ 55-45. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμά τους και ανέβασαν τη διαφορά και σε μεγαλύτερα επίπεδα. Οι φιλοξενούμενοι έχουν παράπονα για την αποβολή του Ροντογιάννη στο 17ο λεπτό του αγώνα, την οποία θεωρούν άδικη.

Τα δεκάλεπτα: 20-26,55-45,73-60,95-75

Διαιτητές: Λεκατσάς-Καββαδάς

Γ.Σ Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου Β' (Κακατσίδης-Κλάδης): Κιρκινέζος, Γυφτάκης 14(1), Τσαμαδιάς, Παπαζήσης 6(1), Σακκαρέλης 9(3), Κιτσάκης, Λειβαδάς 8, Τριπολίδης Γ. 27(4), Τριπολίδης Δ. 15(1), Τσαπατώρης 10(2), Καραβασίλης, Ελευθερίου 6.

Α.Γ.Ο Φιλιππιάδας (Καραμούτσιος): Ξυλογιάννης, Κοσσαράς 3(1), Ζιαράγκας 3(1), Ροντογιάννης 20(2), Ζήκος 19, Δρόσος 12, Παπαρούλης 6(1), Μπομποτσάρης 3(1), Κακοσίμος 6.