Κυριακή 7 Απριλίου 2024

Α2 μπάσκετ με αμαξίδιο: Δεύτερο συνεχόμενο διπλό στη Θεσσαλονίκη για το IBC

Δεύτερο συνεχόμενο διπλό, ξανά στη Θεσσαλονίκη, πανηγύρισε χθες το απόγευμα το IBC επικρατώντας της Χ.Α.Ν.Θ. με 45-14, κατακτώντας την 3η φετινή του νίκη στο βόρειο όμιλο του πρωταθλήματος της Α2 μπάσκετ με αμαξίδιο.

Πετρόπουλος με 22 πόντους ο πρώτος σκόρερ του αγώνα με τον Μπαϊκούση να προσθέτει 12.

Από το πρώτο δεκάλεπτο το IBC είχε τα ηνία (13-4 στο 10΄) κλείνοντας το ημίχρονο με ένα εξαιρετικό προβάδισμα (31-4 στο 20΄).

Οι Γιαννιώτες διαχειρίστηκαν σωστά τη μεγάλη διαφορά που είχαν οικοδομήσει από το πρώτο μισό του αγώνα φτάνοντας στη νίκη με 45-14.

Το ερχόμενο Σάββατο το IBC θα φιλοξενήσει στο Νέο Κλειστό Γυμναστήριο τον Πανσερραϊκό.

Τα δεκάλεπτα: 4-13, 4-31, 10-33, 14-45

Διαιτητές: Εκιζογλου-Ουζουνης

Χ.Α.Ν.Θ. (Τσαντάκης): Σκαλιστής 2, Κατσαρώνας, Μαυρίκης, Παπαδόπουλος 4, Κασαπίδης 8

IBC (Χαντζάρας): Βασδέκης, Καλιμογιάννης, Λαμπρίτσιος 7, Πετρόπουλος 22, Καραμούτσιος 4, Μπαϊκούσης 12