Κυριακή 18 Φεβρουαρίου 2024

ΑΓΣΙ WBC-Απόλλων Χαλκίδας 63-28: Πρώτη νίκη για τον ΑΓΣΙ WBC στο ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2

Την πρώτη του νίκη στον 1ο όμιλο του ειδικού πρωταθλήματος ανόδου στην Α2 Γυναικών πανηγύρισε σήμερα το μεσημέρι ο ΑΓΣΙ WBC επικρατώντας άνετα με 63-28 του Απόλλωνα Χαλκίδας σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο Νέο Κλειστό Γυμναστήριο Ιωαννίνων.

Κακαράντζα με 23 πόντους και Τασουλή με 19 πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις από την ομάδα του Γιώργου Σιαμέτη.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ανταγωνιστικό με το σκορ στο 13-10 στο 10΄ όμως οι γηπεδούχες προϊόντος του χρόνου βελτίωσαν την απόδοσή τους καταφέρνοντας με επιμέρους 20-6 να κλείσουν το ημίχρονο στο 33-16.

Οι Γιαννιώτισσες συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό στην τρίτη περίοδο με το σκορ στο 30΄ στο 51-25 με το τελικό 63-28 να έρχεται άνετα για τον ΑΓΣΙ WBC.

Τα δεκάλεπτα: 13-10, 33-16, 51-25, 63-28

Διαιτητές: Λυγούρας Σταμπουλής

ΑΓΣΙ WBC (Σιαμέτης-Ντινάλεξης): Σαλιάρη 3(1), Κοσκερίδου, Παπαβασιλείου, Τασούλη 19, Φυτά, Αναγνωστοπούλου 2, Κακαράντζα Α. 2, Θεοδώρου 9(1), Δούβαλη 5, Τρυφωνίδου, Κακαράντζα E. 23(3)

Απόλλων Χαλκίδας 2013 (Τσαούσης): Δούκα, Ζούση, Μουργιά, Ανδρούτσου 5, Παπαστεφανή, Σαμαντά 3, Κακαρά 6, Μαγκούτα, Μουρατίδη 1, Παπαγεωργίου, Λαμπάκη 3, Κατσίνα 10