Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2024

Κρόνος Αγρινίου-Κένταυροι Κέρκυρας 57-33: Κυριάρχησε στο δεύτερο ημίχρονο φτάνοντας τις 8 νίκες

Αλλάζοντας την εικόνα του προς το καλύτερο στο δεύτερο ημίχρονο ο Κρόνος Αγρινίου με επιμέρους 35-10 κατάφερε να πάρει μία άνετη νίκη με 57-33 επί των Κενταύρων Κέρκυρας ανεβαίνοντας στο 8-4 με τους Φαίακες να υποχωρούν στο 0-12.

Δημήτρης Παπαθανασόπουλος με 13 πόντους ο μοναδικός διψήφιος από τους Αγρινιώτες με τους πόντους να είναι μοιρασμένοι μεταξύ αρκετών παικτών. Από τους Κενταύρους 15 είχε ο Χονδρογιάννης.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να έχουν βραχεία κεφαλή στο τέλος του ημιχρόνου (23-22 στο 20΄) όμως ο Κρόνος ήταν κυρίαρχος στο τρίτο δεκάλεπτο όπου το επιμέρους 16-1 τον έφερε στο +14 στο 30΄ (38-24). Ίδια η εικόνα και στην τελευταία περίοδο με το τελικό 57-33 να δίνει στους γηπεδούχους την 8η νίκη τους.

Τα δεκάλεπτα: 16-15, 22-23, 38-24, 57-33

Διαιτητές: Ασημακάκη-Διαμαντής

Κρόνος Αγρινίου (Μπουρνάζος-Παπαθανασόπουλος): Παπαθανασόπουλος Δ. 13, Παπαθανασόπουλος Αλ., Πάγια 2, Μαυροφρύδης, Παπαθανασόπουλος Ι. 9 (1), Tσιλίκης, Θεοδωρακάκος 2, Κατερινόπουλος 7(1), Μπουρνάζος Σ. 3(1), Γκρίζης 4, Τσέπας Κ. 9(1), Κόκκιος 8(2)

Κένταυροι Κέρκυρας (Παπαϊωάννου): Λινοσπόρης 5, Γουστέρης, Πολλάτος 2, Χαλίκιας, Αναγνώστης, Καλαϊτζίδης 2, Κάντας Γ. 2, Μπατσομίτης, Κάντας Σ. 3, Καραλανίδης, Παραμυθιώτης 4, Χονδρογιάννης 15(2)