Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2023

Πανόραμα-Ioannina WBC 75-39: Ήττα στη Θεσσαλονίκη για το Ioannina WBC

Νέα ήττα, αυτή τη φορά από το Πανόραμα με 75-39, γνώρισε σήμερα το απόγευμα στη Θεσσαλονίκη το Ioannina WBC υποχωρώντας στο 0-7 παραμένοντας στην τελευταία θέση του Βορείου ομίλου της Α2 Γυναικών.

Οι Γιαννιώτισσες είχαν ένα καλό πρώτο δεκάλεπτο όπου βρισκόταν στο -1 (12-11) με τις γηπεδούχες στο ημίχρονο να χτίζουν διαφορά 9 πόντων (33-24 στο 20΄).

Η συνέχεια ήταν δύσκολη για τις φιλοξενούμενες καθώς έμειναν πολύ χαμηλά επιθετικά σκοράροντας μόλις 5 πόντους με αποτέλεσμα το 54-29 του 30΄ να μην αφήνει πολλά περιθώρια. Τελικό σκορ 75-39 με το Ioannina WBC την επόμενη αγωνιστική, σε δύο Κυριακές από σήμερα, να φιλοξενεί τον Άρη.

Τα δεκάλεπτα: 12-11, 33-24, 54-29, 75-39

Διαιτητές: Καρυπίδης-Τριανταφύλλου

ΑΣ Πανόραμα(Διαβολεμένου-Καραμανώλης): Τσαλή 13(1), Παπαϊωάννου 7(1), Μπαξεβάνου 5(1), Αργυρού 6, Αυτζή 10(1), Γιαντσακλίδου 19(1), Βασλαματζή, Καλογρίδου 5(1) Δαδαλή 3, Βατσιτσίδου 2, Νάκη 5(1).

Ioannina WBC (Τσιρώνης): Τσακτσίρα 3(1), Μπαρτζώκα 1, Κρητικού 2, Γιωτίτσα 9(1), Δημητριάδου 4, Βλάχβεη 6, Βραταμινού, Φαγογένη, Καλαντζή 4, Μπεκρή 2, Ρίζου 4, Μπουκουβάλα 4.