Δευτέρα 18 Σεπτεμβρίου 2023

ΠΑΣ Γιάννινα WBC: Ολοκλήρωσε τα φιλικά με τον Ολυμπιακό με άκρως ανταγωνιστική εικόνα

Το δεύτερο φιλικό παιχνίδι με τον Ολυμπιακό έδωσε σήμερα το μεσημέρι στο Νέο Κλειστό Γυμναστήριο ο ΠΑΣ Γιάννινα WBC έχοντας άκρως ανταγωνιστική εικόνα με τις φιλοξενούμενες να επικρατούν τελικά με 80-77.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός είχε τα ηνία όμως ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν τον άφησε να ξεφύγει με αποτέλεσμα το σκορ να είναι 23-22 στο 10΄. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στην απόλυτη ισορροπία (38-38 στο 20΄).

Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενες είχαν την πρωτοπορία (60-54 στο 30΄) με το τελικό σκορ να είναι το 80-77.

Πλέον ο ΠΑΣ προετοιμάζεται για το πρώτο του επίσημο παιχνίδι που είναι προγραμματισμένο για την 1η Οκτωβρίου για την 1η αγωνιστική της Β΄ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος όπου θα βρει απέναντί του είτε τους Πάνθηρες Καβάλας του Αρίστιππου Χαντέλη είτε τον Παναθλητικό Συκεών στον οποίο πλέον θα αγωνίζεται η πρώην παίκτριά του Πανωραία Ντάλα.

Τα δεκάλεπτα: 22-23, 38-38, 54-60, 77-80