Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2022

Τιτάνες Παλαμά- Α.Ε. Καναλακίου 97-53: Δεν μπόρεσε να είναι ανταγωνιστικό το Καναλάκι στον Παλαμά

Δεν μπόρεσε να δείξει μεγάλη αντίσταση κόντρα στους φορμαρισμένους Τιτάνες Παλαμά το Καναλάκι γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 97-53.

Ουσιαστικά μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο μπόρεσε να δείξει ανταγωνιστική εικόνα η ομάδα της Πρέβεζας με το σκορ στο 10΄ να είναι 16-13. Η συνέχεια ήταν δύσκολη με τους Θεσσαλούς να βρίσκουν ρυθμό στην επίθεση κλείνοντας το ημίχρονο στο 51-30.

Δεν άλλαξε η εικόνα του αγώνα στη συνέχεια με τη διαφορά να ανεβαίνει σε μεγάλα επίπεδα (73-40 στο 30΄) και τους Τιτάνες να φτάνουν στην 5η τους νίκη με 97-53. Για το Καναλάκι ήταν η 6η ήττα σε ισάριθμους αγώνες.

Τα δεκάλεπτα: 16-13, 51-30, 73-40, 97-53

Διαιτητές: Αβραμίδου-Παπαγιώτης

Τιτάνες Παλαμά (Βαρδακούλης): Τσούμας 8, Μάνος 15(1), Σαριμπαλίδης 8(2), Μπουσκολίτης 5(1), Σφακιανός 11(1), Φαλιάκης Β. 2, Φαλιάκης Σ. 6(1), Αντωνίου 2, Πασχάλης 9, Αρχοντούλης 11, Λόλας 20

Α.Ε. Καναλακίου (Βαβέτσης): Ζαμπέτης 3, Παντας, Τατσης 2, Ροντογιάννης 11(2), Κασκάνης 7, Σταύρου, Κολιούσης 5, Δάσκαλος 17(1), Πάνου 8(1)

φωτο: aekanalakiou.gr